Kilka porad dla zdrowych zębów - Dentystyczny

endodonta cieszyn

Czy usunięcie ósemki jest konieczne?


W pełni rozwiniętym uzębieniu człowieka znajdują się 32 zęby, w tym 12 zębów trzonowych. Ostatnie zęby, znajdujące najbardziej z tyłu są tak zwanymi zębami mądrości. Nazywa się je tak, dlatego że pojawiają się dopiero po

Kilka porad dla zdrowych zębów - Dentystyczny endodonta cieszyn
osiągnięciu dojrzałości u człowieka. Czas ich rośnięcia jest różny, mogą się pojawić przed dwudziestką, jak i po. Ich rośnięcie jest związane z bólem. Część ludzi decyduje się na usunięcie ósemek, albo z konieczności, albo uważając je za zęby zbędne. Z tego względu, że są z tyłu szczęki ciężko jest o nie właściwie dbać. Czasem nawet stomatolodzy sami rekomendują pacjentowi usunięcie ósemek, dlatego że mogłyby zniweczyć efekt leczenia ortodontycznego, kiedy mają mało miejsca na rośnięcie w szczęce. Usuwanie ósemek nie jest jednak koniecznie, jeśli w niczym nie przeszkadzają nie trzeba się ich pozbywać.


Szeroki zakres usług dentystycznych

Coraz więcej gabinetów stomatologicznych poszerza swoją działalność. Współpracując na przykład z ortodontą, dentysta może znacznie zwiększyć ilość swoich klientów. Z drugiej strony jednak, już w samym gabinecie stomatologicznym możemy spodziewać się wielu różnego rodzaju usług. Do najpopularniejszych należy oczywiście leczenie zębów, ale obecnie niejeden stomatolog świadczy usługi w zakresie profilaktyki (jak na przykład piaskowanie czy lakierowanie zębów) a także protetyki czy chirurgii stomatologicznej. Dla wielu pacjentów bardzo istotna jest również stomatologia estetyczna i takie zabiegi, jak wybielanie zębów, również są bardzo popularne. W gabinecie stomatologicznym pomoc w zakresie leczenia i prawidłowej troski o zęby znajdzie każdy zainteresowany.


Leczenie próchnicy polega na usunięciu zakażonych

Regulują przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Są to wypustki neuronów znajdujących się w zwoju szyjnym górnym. Są to nerwy bezmielinowe, włókna typu C, i są odpowiedzialne za słabo zlokalizowany, tępy ból.


Między warstwą Weila a odontoblastami, włókna tworzą gęsty splot pododontoblastyczny.


Erupcja (wyrzynanie) zębów mlecznych i stałych oraz eksfoliacja (wypadanie) zębów mlecznych zachodzi u każdego człowieka w określonym dla każdego zęba przedziale czasowym (dane przedstawiono w tabeli poniżej).


m-c – miesiąc, r. ż. – rok życia


Najczęstsząpotrzebny przypis chorobą zębów jest próchnica w skrajnych przypadkach może ona doprowadzić do ekstrakcji zęba. Leczenie próchnicy polega na usunięciu zakażonych tkanek i zastępowaniu ich materiałem zastępczym.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://dentystyczny.sztuka.pisz.pl/